Найкращий спосіб забезпечити себе всіма необхідними поживними речовинами – це збалансоване харчування, зазначають лікарі. Коли їх складно отримати з їжі і навколишнього середовища, заповнити дефіцит допоможуть добавки. Однак не всі з них корисні. У деяких випадках добавки можуть нашкодити організму, тому медики закликають вживати їх з обережністю.

В першу чергу це стосується кальцію. На думку фахівців, хоч кальцій незамінний для здоров’я кісток, в літньому віці він впливає на стінки артерій. Це в свою чергу може привести до серцево-судинних захворювань. Приймати добавки з кальцієм потрібно за рекомендацією лікаря, пише SheFinds.

Крім того, надлишковий рівень вітаміну C в організмі загрожує утворенням каменів у нирках, вказують медики. Досить отримати його разом з їжею, вважають вони. Доктора також закликають відмовитися від вживання мультивітамінів. У більшості випадків вони синтетичні. Крім того, вчені так і не знайшли доказів істотної користі цих добавок для здоров’я.

Читайте також:  Ополіскувачі для ротової порожнини знижують ризик зараження ковідом

Риб’ячий жир, звертають увагу експерти, не найкращий спосіб отримання омега-3. Надлишок цієї добавки здатний викликати кровотечу в шлунку, нудоту і інші проблеми з травленням. Отримувати речовина доктора рекомендують зі справжньої риби.

Високі дози вітаміну D надають несприятливий вплив на нирки, викликають біль у м’язах і животі, а також підвищують ризик інсульту, попереджають медики. Більш того, гіпервітаміноз D може призвести до накопичення кальцію. Лікарі заявляють, що в такому випадку може знадобитися лікування.