Японські вчені виявили кореляцію, встановивши, що люди з першою групою крові схильні до особливо високого ризику померти від важкої травми – їх ризик майже втричі вище в порівнянні з тими, у кого інші групи крові.

Зв’язок між смертністю від травматизму та групою крові була помічена співробітниками лікарні при Медичному і стоматологічному університеті Токіо. Медики проаналізували дані про 901 пацієнта екстреної допомоги.

«Ми з’ясували, що серед пацієнтів з тяжкими травмами, що вимагають довгострокового відновлення, смертність людей з першою групою крові дорівнює 28 відсотків, тоді як інших груп – лише 11 відсотків», – наводиться висновок дослідників в журналі Critical Care.

Один із співробітників проекту, доктора Ватару Такаяма, пояснив, що науці сьогодні відомо вкрай мало про те, як пов’язані групи крові і ризик смерті людини від отриманої травми – на цю тему проведено недостатньо досліджень. В більш ранніх роботах було виявлено, що серед людей з першою групою крові спостерігається підвищений ризик крововтрати через погане згортання. Японські фахівці припускають, що даний фактор обумовлює більш високу смертність у пацієнтів з першою групою.

Також медики висловилися про те, що дане дослідження дозволяє краще зрозуміти, як екстрене переливання тромбоцитів першої групи крові пацієнтам з тяжкими травмами може вплинути на зупинку кровотечі.

Джерело: МедікФорум