Виявляється, прибирання в будинку може сильно нашкодити здоров’ю людини.

Є хвороби, які виникають у людини від її житла. Думкою про це поділився головний терапевт-пульмонолог Моз РФ, академік РАН Олександр Чучалін. Учений заявив про те, що прибирання квартири може стати причиною загострення деяких проблем з організмом.

«Алергеном, який провокує бронхіальну астму, є домашній пил. Це жаргонний термін, під яким розуміється павучок, алергенний для людини. Під час прибирання у людини може спалахнути загострення бронхіальної астми», – розповів Олександр Чучалін в інтерв’ю ТАСС.

За словами академіка, в навколишньому середовищі достатнього багато різноманітних факторів, здатних провокувати напади астми. Наприклад, це вихлопні гази автомобілів, вуличний пил, випаровування різних рідин. Крім того, причиною погіршення самопочуття у астматиків можуть виявитися тютюновий дим, дим від горіння, сильний аромат парфумів, побутові чистячі засоби. Чучалін висловився про те, що людям з цим захворюванням буде корисним обзаводитися спеціальними системами, які очищають повітря в приміщенні.

Читайте також:  Помідори можуть бути корисними для запобігання раку простати

Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, легенів. Воно проявляється нападами задишки, які часто супроводжуються кашлем і можуть переростати в задуху, до цього призводить надмірна реакція дихальних шляхів на різні подразники, що порушує нормальний потік повітря при диханні.

Джерело: МедікФорум