Солодощі можуть зіпсувати фігуру, якщо їсти їх занадто часто. Але не поспішайте відмовлятися від цього продукту – американські імунобіології встановили, що солодощі можуть бути дуже корисними для здоров’я.

Вчені з США прийшли до висновку про те, що їсти солодке корисно у разі вірусної інфекції – це допомагає людині швидше одужувати, пише електронна газета ZIV.ru. Зокрема, здатність солодощів виявляти позитивний ефект у справі зцілення від вірусних захворювань підтвердилася у випробуваннях на тваринах, які хворіють на грип.

Проведені вченими експерименти на мишах показали: вживання тваринами глюкози прискорювало одужання і знижувало смертність серед хворих особин. У свою чергу недолік глюкози в організмі хворих гризунів сприяв ще більшому ослабленню їх стану, зниження опірності недугу.

За словами вчених, в умовах отримання дуже незначної кількості цукру організм використовує у вигляді джерела необхідної йому глюкози власну жирову тканину. Імунобіологи вважають, що цей процес пов’язаний з вивільненням великої кількості реактивних форм кисню, чиї молекули можуть пошкоджувати клітини.

Тому, вважають вони, організму, чия імунна система і так ослаблена хворобою, краще давати певні порції глюкози, ніж відмовлятися від їжі. Дефіцит цієї поживної речовини в разі хвороби може посприяти більш тяжким порушенням.

«Хоча втрата апетиту є звичайною реакцією при захворюваннях, моделі вірусного запалення підтвердили негативні наслідки «голодного» метаболізму», – зазначили автори дослідження.

Джерело: МедікФорум