Вчені з США виступили з попередженням про те, що традиційні методи очищення води, зокрема, хлорування, можуть викликати хімічні реакції в наявних у ній неонікотиноїдних забруднювачів і приводити до появи токсичних для організму речовин. Про це повідомляє портал Natural News.

Вчені виявили в джерелах водопровідної води речовини-неонікотиноїди. На думку дослідників, ці речовини утворилися після попадання в водоочисну систему на основі хлору, пестицидів. Фахівці характеризують їх як побічні продукти хлорованої дезінфекції.

«Аналіз хлорованої водопровідної води підтвердив присутність деснітроїмідаклоприду і імідаклопридмочевини, які є метаболітами імідаклоприду. Ці два сформувалися після того, як неоновий пестицид прореагував з дезинфікуючим засобом хлору”, – заявили автори проекту, підтриманого Геологічною службою США (USGS) і Університетом Айови.

За словами дослідників, речовини, які утворюються в хлорованій водопровідній воді, дуже токсичні: вони перевершують своєю токсичністю попередників-пестицидів. Наприклад, речовина деснітроїмідаклоприд перевищувала по токсичності свій вихідний пестицид в 319 разів, що показали досліди для ссавців. Навіть низькі рівні цього токсину можуть бути небезпечні для здоров’я хребетних, вважають фахівці.

Дані речовини, в свою чергу, також можуть реагувати на процеси очищення води і її хлорування, додали вчені. Вони підкреслюють, що з’єднання, котрі виникають при цьому «залишаються неперевіреними і не відстеженими, і можуть мати серйозні наслідки для здоров’я людини».

Зокрема, експерти вважають, що може існувати зв’язок між хлорованими хімічними речовинами і розвитком раку, а також проблемами зі здоров’ям, пов’язаними з пологами.