Якщо людина постійно недосипає, це робить серйозний вплив на її організм і самопочуття. Вчені з Великобританії попередили про найбільш небезпечні наслідки дефіциту сну.

При нормальних умовах спати бажано 7-8 годин. В іншому випадку спроби позбутися зайвої ваги виявляться безрезультатними навіть при правильній дієті. Брак відпочинку змушує людину споживати більше калорій, що тільки провокує набір додаткових кг.

Негативний вплив дефіцит сну надає і на шкіру, стаючи причиною прискореного старіння. Дослідження підтверджують, що коли людина погано спить, у нього можуть розвинутися проблеми з серцем, що веде до збільшення ймовірності зіткнутися з інсультом або інфарктом.

Читайте також:  Продукти з високим вмістом рибофлавіну знижують тиск - список того, що потрібно їсти

Наукові роботи підтверджують, що недосип знижує лібідо. Для чоловіків у довгостроковій перспективі це загрожує еректильною дисфункцією, а жінкам стає складніше випробувати оргазм.

При нестачі сну людина відчуває себе втомленою і розбитою, виникають проблеми з концентрацією. Доводять вчені і що недосип має зв’язок з гормональними збоями.

Він може тягти за собою зниження непереносимості глюкози і чутливості до інсуліну, тоді як рівень кортизолу підвищується.