Батат називають солодкою картоплею, разом з тим є відмінності, дана культура знаходиться у віддаленій спорідненості з традиційним овочем. Вчені розповіли, який з двох продуктів корисніший.

Солодка картопля багата на поживні речовини, в неї входять мінерали і різні вітаміни. При порівнянні класичного овоча з бульбами батату дослідники встановили, що він містить більшу кількість необхідних організму поживних речовин. Особливо багато в ньому вітаміну А, який покращує здоров’я в цілому.

Обидві культури мають приблизно рівну кількість білків і вуглеводів. Вони розглядаються, як прекрасне джерело магнію і калію, в них є вітамін B6. Обидва види картоплі містять резистентний крохмаль, який перетравлюється повільніше, разом з тим він корисний для здоров’я.

Вчені назвали також і відмінності між картоплею і бататом. Останній має низький глікемічний індекс, що перешкоджає підвищенню рівня цукру в крові. До того ж, в солодкій картоплі багато антиоксидантів, що захищають клітинні структури організму від процесу окислення.

Фахівці рекомендують включити батат в раціон нарівні з традиційною картоплею. Солодкі бульби можна запікати, відварювати або готувати на пару.

Джерело: actualnews