Вчені Амстердамського і Гарвардського університетів розповіли про спосіб продовження життя на 10 років. Він передбачає фізичну активність, дієту, обмеження прийому алкоголю і відмова від куріння.

Американські та голландські експерти протягом 20 років проводили дослідження за участю 50 тисяч осіб, які ведуть різний спосіб життя. В результаті чого з’ясувалося, люди, які не займаються спортом, не дотримуються дієти, палять і вживають спиртне в середньому живуть 73,5 роки.

Як показала практика, прийом рослинної їжі, відмова від алкоголю і тютюнових виробів, а також регулярні відвідування тренажерних залів і прогулянки на свіжому повітрі збільшують цей показник на 10 років. Відзначимо, в дослідженні не враховувалися смерті, що сталися від онкологічних або хронічних хвороб. Таким чином рослинна їжа, рух і відмова від шкідливих звичок продовжують життя на 13,6%.

До корисних продуктів харчування відносяться риба, горіхи, насіння льону, оскільки в них містяться омега-3 жирні кислоти. Рекомендується включати в щоденний раціон овочі і фрукти. Користь здоров’ю принесуть біг помірної інтенсивності, швидка ходьба, їзда на велосипеді в середньому темпі і плавання.