Вчені Університету Гонконгу розповіли, що коронавірус залишається високостабільним при температурі близько чотирьох градусів протягом довгого часу. При відсутності дезінфекції його активність почне знижуватися тільки через 14 днів.

Дослідники відзначають, що SARS-CoV-2 не переносить високі температури і при 70 градусах дезактивується за п’ять хвилин.

Як довго коронавірус може залишатися на поверхні різних предметів? Так, на папері він не був виявлений через три години, на одязі і обробленому дереві тримався до двох днів, на склі — до чотирьох днів, а на пластику — до семи. Через 24 години на поверхні коробок, в яких пересилають поштові відправлення, не залишалося життєздатного коронавірусу.

Читайте також:  Названо головні ознаки поганого кровообігу

Більш того, вірус може перебувати на зовнішній поверхні медичних масок до семи днів.

Раніше доктор Мохамад Мооті, заввідділом інфекційних захворювань клівлендської клініки в Абу-Дабі, зазначив, що COVID-19 може зберігатися до двох років при температурі нижче нуля, якщо він схожий на коронавіруси з того ж сімейства.

Наприкінці минулого року влада Китаю сповістила ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань. Фахівці встановили збудника хвороби-це коронавірус нового типу 2019-nCoV. 11 березня ВООЗ визнала спалах пандемією.

Карта поширення коронавірусу COVID-19 у світі:

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News