Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі JNeurosci, молоді люди з більш низькими показниками тестостерону в період статевого дозрівання стають більш чутливими до того, як гормон впливає на реакцію мозку в дорослому віці.

Під час пренатального розвитку мозку статеві гормони, такі як тестостерон, постійно організовують його роботу. Але дослідження показують, що рівень тестостерону під час іншого періоду розвитку, статевого дозрівання, також може мати тривалий вплив на функцію мозку.

Вчені досліджували взаємозв’язок між рівнем тестостерону в період статевого дозрівання і реакцією мозку на обличчя. Команда набрала 500 чоловіків у віці близько 19 років. В ході поздовжнього дослідження були зібрані зразки крові в декількох тимчасових точках протягом періоду статевого дозрівання.

Читайте також:  Дієтологиня перерахувала корисні для серця продукти

Учасників дослідження попросили переглянути відео з виразами осіб з одночасним виконанням фМРТ, і надати зразок слини в день сканування. Для чоловіків з найнижчим рівнем тестостерону в період статевого дозрівання високий рівень тестостерону в день сканування фМРТ був пов’язаний з більшою мозковою активністю в областях, чутливих до облич.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News