Зелені листові овочі складають значний компонент середземноморської дієти. А вона має величезну кількість плюсів для нашого здоров’я.

Листові овочі. Ідеально підходять для збереження здоров’я мозку і гостроти інтелекту з роками. Подібні продукти захищають серце і кровоносні судини, а здоров’я мозку залежить від того, наскільки добре він забезпечується кров’ю. Цілий ряд досліджень показав, що зелені листові овочі та інші компоненти середземноморської дієти корисні для роботи мозку.

Жирна риба. Найбагатше джерело жирних кислот Омега-3, що грають найважливішу роль в справі функціонування і розвитку мозку. Вживання містить низьку кількість миш’яку риби на зразок форелі, оселедця або тунця не менше двох разів на тиждень дасть бажаний ефект. Якщо ви вегетаріанець, вибирайте рослинні джерела жирних кислот на зразок насіння, авокадо і волоських горіхів.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: сім симптомів, від яких важко позбутися

Ягода. Дослідження припускають, що споживання збагачених антиоксидантами ягід на зразок чорниці, смородини і полуниці зміцнює здоров’я мозку і запобігає вікові втрати пам’яті.

Чай і кава. Багато людей вважають, що вживання кави або чаю підвищує концентрацію на роботі. Але ранкова чашка кави робить щось більше – кофеїн допомагає краще зберігати нові спогади, як показують дослідження.

Куркума. Активний інгредієнт цієї спеції куркумін корисний для мозку з багатьох причин. Він очищає його від бета-амілоїдних бляшок, характерних для старечого недоумства, і зміцнює пам’ять. Куркумін полегшує симптоми депресії, підвищує настрій, а також забезпечує зростання нових клітин мозку.

Читайте також:  Гарвардські фахівці назвали найбільш корисні каші на сніданок

Гарбузове насіння. Містить найпотужніші антиоксиданти на зразок каротиноїдів, які захищають тіло і мозок від пошкоджень вільними радикалами. Також це чудове джерело мікронутрієнтів, вкрай важливих для функціоналу мозку, на зразок магнію, заліза, цинку і міді, як пише The Health Site.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News