Мало хто думає про важливість підшлункової залози. Цей орган грає величезну роль травному процесі. Як і на шлунок, вплив на підшлункову можуть надавати шкідливі продукти та звички.

Саме цей орган у день виділяє більше 2 літрів шлункового соку, в якому містяться ферменти, що розщеплюють білки, жири та вуглеводи для їхнього подальшого всмоктування в організм. Крім цього, підшлункова відповідає за вироблення двох гормонів, що регулюють рівень цукру в крові: інсулін, якщо цукру багато, і глюкагон, якщо цукру мало.

Найчастіше захворювання підшлункової – панкреатит. Це запалення залози, яке заважає її нормальній роботі. Дієтолог Олексій Кабанов перерахував продукти, які несуть загрозу здоров’ю підшлункової. На перше місце він поставив солодкі газовані напої.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

У них міститься велика кількість цукру, орган починає виробляти великі дози інсуліну, щоб переробити глюкозу, що надійшла в організм, і з часом вичерпує свої можливості. Виникає ферментна недостатність підшлункової залози, а згодом – діабет другого типу, розповів лікар.

Шкідливість для підшлункової залози несе і жирне м’ясо, в якому міститься велика кількість насичених жирних кислот. Переробити їх непросто, тому орган починає збільшувати кількість ферментів для ефективного перетравлення важкої тваринної їжі. Регулярне вживання холодного жирного м’яса призводить до спазму проток підшлункової залози.

Ще один ворог підшлункової – алкоголь. Спиртне ускладнює роботу травної системи, особливо якщо в організм потрапляє його велика доза. А одночасне вживання алкоголю та жирного м’яса наносить по підшлунковій залозі подвійний удар. Якщо все це запитати солодким газованим газом, то рано чи пізно внутрішній орган не впорається з таким навантаженням.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

Додаткове навантаження на шлунково-кишковий тракт ми надаємо, коли їмо непридатні для певного часу дня продукти. Наприклад, банани надзвичайно корисні, є джерелом калію, який потрібний для правильної роботи серця. Але натщесерце ці фрукти можуть бути небезпечні.