Вчені з Нью-Йоркського університету з’ясували, яка кількість шоколаду може призвести до смерті. Ймовірно, жодна людина в світі не зможе з’їсти стільки ласощів, оскільки дозування, після якого настають незворотні наслідки для організму, занадто велике.

Шоколад може бути небезпечний, оскільки какао-боби, з яких його роблять, мають в своєму складі токсин теобромін, але в малих дозах він нешкідливий.

Даний рослинний алкалоїд має сечогінну і судинорозширювальну дію, а також призводить до виникнення тахікардії і головного болю. При великій концентрації цієї речовини в організмі серце людини може не витримати навантаження.

Однак в шоколаді дуже низький вміст теоброміну, тому ще до того, як він накопичиться в достатній для смерті кількості, шлунок просто не впорається з великим обсягом надходить в нього ласощі, а значить, трапезу продовжити не вдасться.

Людина, яка важить 80 кілограмів, повинна з’їсти 40 кілограмів молочного або 20 кілограмів гіркого шоколаду за раз. Ймовірно, з цим завданням впоратися ніхто не зможе.

Джерело: popsci.com