Журнал CA: A Journal for Cancer Clinicians опублікував дані Американського онкологічного товариства, згідно з яким майже половина випадків раку пов’язана з факторами, які цілком можливо контролювати. Висновок вчених базується на результатах дослідження, в ході якого вивчалися показники поширеності інвазивного раку і смертності у пацієнтів старше 30 років в США за 2014 рік.

«Більше чотирьох з десяти випадків раку серед дорослих американців і майже половина смертельних випадків онкозахворювань пов’язані з потенційно змінними факторами ризику», – стверджують фахівці в статті.

У перелік факторів, що підвищують ризик розвитку онкологічних хвороб дослідники включили тютюнопаління і пасивне куріння, зайва вага, вживання алкоголю, вживання червоного і обробленого м’яса, низький рівень споживання фруктів, овочів, харчових волокон і дієтичного кальцію, фізичну інертність, ультрафіолетове випромінювання, а також 6 пов’язаних з пухлинами інфекцій.

Читайте також:  Які захворювання викликає часте пиття шампанського

Автори зазначили, що більшість випадків появи у людей раку і летального результату припали на тютюнопаління. Другим по значущості свого впливу фактором ризику онкології виявилася надлишкова маса тіла, третім – вживання алкоголю. З даними факторами ризику, як з’ясували фахівці, пов’язані рак легень, колоректальний рак, рак ротової порожнини і глотки

Крім цього, вчені встановили, що на розвиток онкозахворювань впливає інфікування вірусами гепатиту В і С, а також ВПЛ. Вплив ультрафіолетових променів теж грає провокує серйозну роль у появі раку – практично всі випадки меланоми, які потрапили в дослідження, були викликані саме сонцем.

Читайте також:  Вчені зі США виявили точний механізм зараження застудою в холод

Джерело: MedikForum