Типово чоловіче харчування, що містить багато м’яса, сприяє на 40% більшій кількості шкідливих викидів в атмосферу, ніж жіноча дієта. До такого цікавого висновку прийшли дослідники з Університету Лідса у Великобританії.

Містить велику кількість м’ясних продуктів традиційна чоловіча дієта сприяє на 40% більшій кількості шкідливих викидів в атмосферу, ніж жіноча. А ці викиди провокують глобальне потепління, що загрожує людству різного роду стихійними лихами і катаклізмами. Щороку їх кількість зростає, це і жахливі лісові пожежі, і повені, і інший розгул стихій, включаючи хвилі аномальної спеки.

Дослідження показало, що чверть всіх шкідливих викидів, пов’язаних з дієтою людини, припадає на так звані необов’язкові продукти харчування і напої, без яких ми цілком могли б прожити. Це кава, алкоголь, а також різного роду солодощі.

Політика заохочення сталого харчування повинна спиратися, перш за все, на популяризацію рослинної їжі. Але якщо людей будуть привчати відмовлятися від солодощів і газованих напоїв, а також алкоголю, то це дасть додаткові можливості не тільки для зміцнення здоров’я людини, але і для боротьби зі змінами клімату.

Ще одне нещодавно проведене дослідження показало, що веганські і вегетаріанські дієти приблизно на третину дешевше ніж звичайні. Раніше стверджувалося, що веганство – прерогатива привілейованого класу, оскільки, наприклад, соєві Замінники молока в кілька разів дорожче традиційного напою, і це ж можна сказати про багатьох інших продуктах.

Джерело: WomensAgenda