Нова стаття в Jnci Cancer Spectrum вказує на те, що кілька негенетичних факторів, включаючи більше споживання червоного м’яса, зниження рівня освіти та вживання алкоголю, пов’язані з збільшенням колоректального раку у людей молодше 50 років.

Дослідники спостерігали зростання діагнозу колоректальний рак в роботах з США, Канади, Австралії та Японії, особливо серед людей, що народилися з 1960-х років.

У той же період відбулися серйозні зміни в раціоні харчування молодого покоління в країнах, що розвиваються. Йдеться про скорочення споживання фруктів, овочів і багатих кальцієм молочних продуктів. Це поєднується зі збільшенням вживання напівфабрикатів і газованої води.

Читайте також:  Спеціаліст: чистка зубів відразу після сніданку небезпечна

В рамках нової роботи вчені використовували дані 13 популяційних досліджень. В цілому було вивчено 3,7 тис.людей з колоректальним раком і чотири тисячі здорових у віці до 50 років.

Ранній колоректальний рак був пов’язаний з нерегулярним вживанням аспірину, більшим споживанням червоного м’яса, більш низьким рівнем освіти, більш сильним вживанням алкоголю і, що досить цікаво, утриманням від алкоголю.

Дослідники також виявили, що більш низьке споживання клітковини сильніше пов’язане з раком прямої кишки, ніж з раком товстої кишки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News