Вчені стверджують, що в організмі практично будь-якої людини є «метаболічний перемикач», активація якого прискорює процес спалювання жиру. Як змусити такий перемикач почати діяти?

Збільшити свою фізичну активність. За даними журналу «Здоров’я», на фоні фізичної активації знижується рівень глюкози в крові, у зв’язку з чим чутливість організму до інсуліну стає підвищеною, і це прискорює окислення жирів.

Кращий ефект спостерігається, коли активність стає регулярною. Досить, наприклад, виділяти час для щоденних прогулянок пішки, – навіть у цьому випадку обмін речовин стане більш швидким.

Обмежити споживання вуглеводів. Насамперед, мова йде про прості вуглеводи, джерелами яких є в основному кондитерські вироби. Паралельно в харчування слід вводити більше білкових продуктів, корисних жирних кислот і клітковини.

Їжте 3 рази в день. Звичка перекушувати веде до того, що людина непомітно для себе поглинає велику кількість непотрібних їй калорій. Російський дієтолог Василь Воїнів зазначає, що здоровій людині цілком достатньо приймати їжу три рази на день, не вдаючись до додаткових «перекусів» у вигляді закусок, часто ще і шкідливих.

За словами експерта, їсти часто небезпечно для здоров’я, хоча б точки зору розвитку інсулінорезистентності. Чим частіше людина їсть, тим активніше виділяється інсулін.

Не боятися довго відмовляти від їжі. Дієтолог Василь Воїнів стверджує, що людський організм може досить довго триматися без їжі на власних запасах жиру.

Але мова йде не про затяжні, – про короткі голодування, які не перевищують декількох годин. Останні наукові дослідження показують, що голодування допомагає схуднути, оптимізувати обмін речовин, а також нормалізувати рівень цукру в крові людини.

Джерело: МедікФорум