Поняття краси багато в чому суб’єктивне. Однак опитування вчені опитали безліч людей і з’ясували, які спільні риси мають твори мистецтва, які більшість вважає красивими.

Що ж поєднує твори мистецтва, які людство вважає гарними? Усього п’ять якостей. Серед них – простота, ритм, малюнок, симетрія, певні поєднання кольорів/нот/фізичних об’єктів.

Також нейробіологи можуть сказати, що відбувається до мозку людини, коли вона сприймає красу? У ході одного дослідження з’ясувалося, що у людей у цей час виникає активність у медіальній орбітофронтальній корі. Ця зона мозку відповідає за винагороду та задоволення, пише BBC Science Focus.

Завдяки іншим дослідженням стало відомо, що на вродливі обличчя реагує частина смугастого тіла. Ця область також відповідає за винагороду.

Але чому людина взагалі здатна сприймати красу? Головна теорія сьогодні полягає в тому, що ми цінуємо певні форми і закономірності, поширені в природі, оскільки це допомагало нашим предкам вижити. Наприклад, симетрична особа свідчить про хороше здоров’я та про сильні гени.