Вчені з Університетського медичного центру в Амстердамі досліджували кров довгожительки Хенрік ван Андель – Шиппер , яка заповіла своє тіло після смерті науці . У пошуках механізму , відповідального за старіння , геронтологи зробили суттєвий крок вперед. Дослідження показало , що тривалість життя людини тісно пов’язане з активністю стовбурових клітин в його організмі .
 
Біологи вивчили кров і тканини Хенрік ван Андель – Шиппер , яка померла у віці 115 років у 2005 році, – щоб зрозуміти , які зміни відбувалися з ними в міру старіння . Цей аналіз дозволив зробити висновок , що тривалість життя може прямо залежати від здатності стовбурових клітин до відтворення. Життя добігає кінця по мірі втрати стовбуровими клітинами здатності продовжувати створювати нові клітини і тканини. Виснажуючись до кінця власного життєвого циклу , стовбурові клітини починають відмирати , що негативно позначається на можливості організму регенерувати . У разі ван Андель – Шиппер вчені з’ясували , що до кінця її життя левова частка білих кров’яних тілець в її організмі вироблялися всього двома стовбуровими клітинами.
 
За словами дослідників , людина народжується приблизно з 20 тисячами кров’яних стовбурових клітин , але з віком їх кількість скорочується. Зараз вчені намагаються з’ясувати , чи можна впливати на стовбурові клітини так , щоб поставити їм режим нескінченного розподілу . І чи можна перешкодити старінню , якщо поповнити організм відсутніми в його віці клітинами , отриманими лікарями в молодості.
 
Раніше у Хенріка ван Андель – Шиппер були виявлені мутації , які , за версією фахівців , грають роль захисного бар’єру для таких небезпечних недуг як хвороба Альцгеймера , хвороба Паркінсона , а також атеросклероз . За життя у жінки разюче довго зберігалися ясні розумові здібності : результати тестів на розумові функції , які вона пройшла в 113-річному віці , перевершували середні показники 60 – 75-річних пацієнтів , а пізніше , в ході посмертного розтину тіла , експерти не виявили жодних ознак нейродегенеративних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЧЕНІ РОЗГАДАЛИ ВЕЛИКУ ЗАГАДКУ ДОТИКІВ