До вже відомих факторів ризику передчасної смерті додався ще один-низький рівень омега – 3 жирних кислот. На думку вчених, цей показник має таке ж значення, як куріння. Висновок зробили за підсумками нового етапу Фрамінгемського дослідження серця, яке стартувало в США в 1948 році.

Індекс омега-3 серед біомаркерів більш чітко пов’язаний зі зменшенням ризику серцево-судинних хвороб, показав аналіз даних 2500 учасників у віці від 66 до 73 років. Звіт вчених опублікований в журналі Американського товариства харчування. Перш за все маються на увазі поліненасичені жирні кислоти: ейкозапентаєнова і докозагексаєнова. Вони містяться в різних видах риби, водорослевом маслі і в харчових добавках.

Читайте також:  Відмова від тварин продуктів може бути небезпечною для здоров'я

“Куріння та індекс омега – 3 представляються найбільш легко змінними факторами ризику. Згідно з останньою моделлю, куріння віднімає більше чотирьох років життя, що еквівалентно скороченню життя при низькому індексі омега-3”, – йдеться в повідомленні автора статті доктора Майкла Макберні.

Ті, у кого рівень омега – 3 був високим, мають ризик смерті протягом наступних років приблизно на 33% менше, повідомляють вчені. Оптимальним показником жирних кислот вважається 8% і більше, низьким – менше 4%. Тепер дослідники мають намір з’ясувати, як вплине на отримані дані прийом харчової добавки з омега-3.