Здійснено наймасштабніше за десять років дослідження з вивчення молекулярних механізмів інсульту, розповів журнал Nature Genetics. Воно підтвердило: до інсульту дійсно існує спадкова схильність. При цьому вчені відкрили нові ділянки геному, відповідальні за розвиток даного порушення.

Авторами нового дослідницького проекту стали учасники міжнародного наукового консорціуму з вивчення генетики інсульту MEGASTROKE. Ними були проаналізовані зразки ДНК 520 тисяч жителів Європи, Північної і Південної Америки, Азії, Африки та Австралії.

67 тисяч чоловік серед числа випробовуваних пережили інсульт. Раніше дослідниками групи, яка вже більше десяти років займається вивченням морфології інсульту, були виявлені 10 генетичних зон, відповідальних за мозковий крововилив. В цей раз вченим вдалося розшифрувати ще 22 невідомих раніше ділянки геному, пов’язаних з підвищеним ризиком інсульту.

«Деякі з новостворених «інсультних» ділянок геному також пов’язані з венозною тромбоемболією, миготливою аритмією, артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця», – повідомили вчені в публікації Nature Genetics.

Вчені також вважають, що може існувати спадкова схильність до високого тиску, – дослідниками були відособлені гени, відповідальні за таку схильність.

Раніше співробітники Південно-Західного медичного центру при університеті Техасу уклали, що передбачити інсульт можна досить точно станом судин, зокрема, за наявності відкладень кальцію в них. Люди, у яких немає кальцію в артеріях, мають саму низьку ймовірність постраждати від інсульту або інфаркту протягом найближчих 10 років свого життя, зазначили тоді дослідники.

Джерело: МедікФорум