Дослідники з США дізналися, за яким критерієм може визначити свою тривалість життя практично будь-яка людина.

Американські вчені прийшли до висновку про те, що головним орієнтиром для визначення тривалості життя є спадковість. Якщо ви знаєте, скільки років прожили батьки, то з великою ймовірністю самі проживете стільки ж, – цей висновок наукових фахівців опублікував Journal of the American College of Cardiology.

Перш ніж зробити такий висновок, дослідники проаналізували дані восьмирічних спостережень за великою групою людей (151 186 осіб) віком від 55 до 73 років. Цей аналіз виявив певний зв’язок вікових параметрів батьків і їх потомства.

«Люди, які мають обох батьків віком понад 70 років, мають на 17% більше шансів дожити до такого ж віку, ніж їх однолітки, які поховали батьків до 70-річного ювілею. Шанси дожити до 70 років у людей підвищуються на 68%, якщо один з батьків відзначив свій 100-річний ювілей», – поділилися автори наукового проекту виявленою ними закономірністю.

Також в ході дослідження з’ясувалося, що діти батьків з досить великою тривалістю життя статистично рідше хворіють небезпечними недугами. Зокрема, вчені встановили, що діти батьків, які переступили поріг 70-річчя, на 7% рідше захворюють раком і на 20% рідше – хворобами серцево-судинної системи.

Джерело: МедікФорум