Душ може бути одним із самих улюблених занять, як на початку, так і наприкінці дня: він або заряджає нас енергією, або змиває втому і стрес. Але водні процедури – одна з тих гарних речей, якої може бути забагато.

В даному випадку – миття частин тіла, які у цьому потребують рідко, або не потребують зовсім. Отже, як заощадити час на те, що і так є зайвим?

1. Волосся

Ви можете автоматично хапатися за пляшку із шампунем, кожен раз залазячи в душ, але робити це не обов’язково.

В залежності від типу вашого волосся, мити їх можна всього кілька разів на тиждень. Занадто часте миття може позбавляти ваше волосся натуральних речовин, які підтримують їх здоров’я, попереджає професор дерматології Адам Фрідман.

«Якщо у вас густе волосся, мити його можна раз у кілька днів, – радить стиліст Нік Стенсон. – Але ніяк не частіше, ніж через день».
Якщо у вас тонке волосся, тим більше слідуйте цій пораді. «При тонкому, нормальному волоссі триразового миття в тиждень буде цілком достатньо, – каже зірковий стиліст Ебрахам Спринкл. – Вибирайте засоби з легким кондиціонуванням, оскільки таке волосся швидко обпадає» під тягарем важких кондиціонерів».

2. Кінцівки

Намилювання рук і ніг може їх висушувати, оскільки шкіра кінцівок зазвичай не виділяє багато сала. «Обробляти милом варто тільки частини тіла, які виділяють запах, сало і піт: обличчя, пахви, сідниці, пах і ступні», радить дерматолог Синтія Бейлі.

3. Інтимні місця

Доктор Бейлі пояснює: мити інтимні місця, зрозуміло, потрібно, але тільки до певної межі: «Якщо ви відчуваєте відчутну необхідність мити область паху – це одне. І для зовнішніх частин статевих органів варто вибирати тільки м’яке мило без будь-яких поверхнево-активних добавок. Як тільки зовнішні частини починають переходити у внутрішні – від мила треба відмовитися». І гінекологи та урологи одностайні: мило і внутрішні частини статевих органів сумісні так само, як мило і очі.

Акушер-гінеколог Дженніфер Гантер додає: «Втручатися у внутрішню жіночу статеву систему взагалі не слід. Вона подбає про себе сама, як самоочисна піч».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News