Сильна втома, інтенсивний ріст сивого волосся, виразки в роті можуть бути симптомами небезпечної для організму нестачі фолієвої кислоти. Вчені з Данії радять, щоб уникнути такої нестачі вживати в їжу більше здорових продуктів.

Наукові фахівці Копенгагенського університету нагадали про важливість достатнього вживання фолієвої кислоти. Її дефіцит може провокувати анемію, безпліддя, деменцію, онкологію, а також проблеми з психічним здоров’ям.

При цьому небезпечна нестача фолієвої кислоти може виникнути в організмі всього за два тижні, якщо немає належного харчування, констатували вчені. Вони вказали на те, що вітаміни в організмі не накопичуються, і тому важливо вживати продукти, які їх містять регулярно.

Вчені відзначають, що людина може не розуміти, що її організм відчуває брак тієї ж фолієвої кислоти. Вони назвали ознаки такого порушення.

“Насторожити повинні наступні симптоми: сильна втома, рясна поява сивого волосся, виразки в роті, набряклість язика”, – повідомили дослідники.

Експерти порекомендували отримувати фолієву кислоту з такими продуктами, як спаржа, банани, брюссельська капуста, яйця, шпинат, броколі, бобові, гриби, горох, м’ясо птиці і томатний сік без солі.

Джерело: МедікФорум