Малорухливий спосіб життя призводить до проблем зі здоров’ям. Незважаючи на те, що людина володіє неймовірною витривалістю, вона може повністю її втрачати, якщо довго час не піддає себе фізичним навантаженням. Особливо це стосується офісних та інших працівників, які ведуть “сидячий” спосіб життя. Варто їм трохи пробігтися за автобусом, який минає як їх відвідує задишка і тахікардія.

Вчені звернули увагу на приматів. Справа в тому, що вони також ведуть малорухливий спосіб життя, але не втрачають витривалість з часом. Більш того, у них не розвиваються різні серцево-судинні захворювання. Дослідники порівняли кровоносну систему приматів і людини. Їм вдалося виявити відмінності, які раніше не враховувалися наукою. Результати дослідження були опубліковані в журналі PNAS.

Дослідники звернули увагу на форму серця у людини і приматів. У мавп серце має більш округлу форму, а у людини – витягнуту. Було відзначено, що стінки м’язового органу у приматів значно товщі, ніж у людини. Вчені виявили здатність серця, якої немає у мавп. У разі екстреного навантаження людське серце може “закручуватися”, тобто змінювати форму для посиленого прогону крові по організму.

Виявилося, що “сидячий” спосіб життя робить форму людського серця більш округлою і воно втрачає здатність до “закручування”. Примітно, що подібний ефект був помічений у тих, хто займається професійним спортом. Їх серце адаптується до постійних фізичних навантажень.