Британські вчені протягом 11 років вивчали стан здоров’я близько 500 тис.осіб, щоб дізнатися про вплив кави на здоров’я печінки. Дослідники прийшли до висновку, що помірне споживання цього напою знижує ризик розвитку хронічних захворювань цього найважливішого органу.

В останні роки хвороби печінки стали однією з причин передчасної смерті по всьому світу. За даними ВООЗ, від них помирає близько 1,32 млн осіб на рік. Велика частина летальних випадків припадає на країни з низьким і середнім рівнем життя.

Згідно з опублікованим в журналі BMC Public Health дослідженням, три-чотири чашки кави в день знижують ймовірність розвитку стеатозу, жирової хвороби печінки, а також алкогольного і неалкогольного цирозу та інших хронічних захворювань цього органу на 20%. При цьому ризик смерті від цих хвороб у любителів кави зменшується на 49%.

В експерименті брали участь громадяни від 40 до 69 років, які погодилися пожертвувати свою ДНК для аналізу, пройти медогляд, розповісти про раціон харчування і шкідливі звички. Так, вчені зіставивши всі фактори, що впливають на здоров’я, визначили, що чим більше напою, що бадьорить добровольці вживали, тим рідше страждали від захворювань печінки. Особливо це було помітно у тих, хто пив мелену каву, а не швидкорозчинну, пише The Guardian.

Вчені також відзначають, що покращувати здоров’я печінки потрібно не тільки за рахунок вживання кави, але і за рахунок скорочення алкоголю, підтримки нормальної ваги, фізичних вправ і правильного харчування. Крім того, не радиться зловживати кавою, так як велика її кількість може погано вплинути на інші органи і системи організму людини.