Лікарі назвали основні причини, що перешкоджають свіжому диханню. Часто ця проблема пов’язана з розвитком ряду захворювань, а не тільки з вживанням, наприклад, цибулі та часнику.

Так, поганий запах з рота може бути викликаний розвитком хронічної ниркової недостатності, проблем з шлунково-кишковим трактом, ускладненням цукрового діабету, цирозу печінки.

Зоною посиленого розмноження бактерій, в результаті «роботи» яких утворюється неприємний запах, є носоглотка, додаткові пазухи і мигдалини. Запальні та алергічні процеси сприяють надмірному виробленню слизу. Далі відбувається скупчення слизу, залишків їжі і бактерій в поглибленнях мигдалин. Формуються казеозні пробки, які мають вкрай неприємним запахом.

Неприємний запах з рота може бути одним з перших сигналів про початкові стадії раку порожнини рота і носа.

Також спровокувати несвіже дихання може постійна сухість у роті, яка виникає через прийом деяких лікарських препаратів. Наприклад, від високого тиску, депресії, тривожності.

Зіпсувати дихання можуть залишки їжі в роті і вживання солодощів (особливо жувальні цукерки і карамель). Така їжа провокує зростання шкідливих бактерій.

Крім того, неприємний запах може бути наслідком нестачі вуглеводів на тлі великої кількості білкової їжі, наприклад, при дотриманні безвуглеводної дієти. Справа в тому, що організм в цьому випадку починає спалювати жирові клітини, в процесі чого утворюються відходи (кетони), які і викликають неприємний запах. Щоб швидше їх вивести, рекомендується пити багато чистої води.

Про наслідки вживання ряду продуктів, серед яких цибуля, часник, копчена риба і всілякі гострі страви, теж не слід забувати. Неприємний часниковий запах диханню і поту надає один з його компонентів — алліл метил сульфід, який не розщеплюється під час травлення. Усунути такий запах з рота неможливо, навіть якщо почистити зуби після їжі.