Згідно з новим дослідженням, дотримання середземноморської дієти здатне допомогти молодим чоловікам подолати депресію. В експерименті, проведеному співробітниками Технологічного університету Сіднея (Австралія), взяли участь 72 чоловіки віком від 18 до 25 років. Результати дослідження були опубліковані у The American Journal of Clinical Nutrition.

Одна група перейшла на 12 тижнів на середземноморську дієту, багату свіжими фруктами та овочами, рибою та злаками, а інша взяла участь у терапії. “Основна увага приділялася підвищенню якості раціону за рахунок свіжих продуктів при одночасному зниженні вживання продуктів швидкого приготування, цукру та переробленого червоного м’яса”, – вказує провідний автор дослідження Джессіка Байєс.

Вчені оцінювали психічне здоров’я учасників експерименту на початку випробування і потім через шість та 12 тижнів, пише Studyfinds. Як виявилося, чоловіки з групи на середземноморській дієті мали значно вищий показник якості життя, ніж група, яка брала участь у терапевтичних сеансах.

Дослідники вважають, що середземноморська дієта здатна вплинути на людей з поганим психічним здоров’ям, допомагаючи їх кишечнику виділяти серотонін – хімічну речовину, яка дає нам можливість почуватися щасливими. Як зазначають дослідники, близько 90% серотоніну виробляється саме у кишечнику. Для того щоб утворювалася ця речовина, повинні добре працювати кишкові бактерії. Зокрема, їм потрібна велика кількість клітковини, на яку багата середземноморська дієта.

“Ці результати наголошують на важливій ролі харчування при лікуванні депресії”, – зазначають вчені. Дослідники сподіваються, що їхні дані допоможуть людям, які можуть погано реагувати на методи лікування.