Згідно з новим дослідженням, дотримання середземноморської дієти здатне допомогти молодим чоловікам подолати депресію. В експерименті, проведеному співробітниками Технологічного університету Сіднея (Австралія), взяли участь 72 чоловіки віком від 18 до 25 років. Результати дослідження були опубліковані у The American Journal of Clinical Nutrition.

Одна група перейшла на 12 тижнів на середземноморську дієту, багату свіжими фруктами та овочами, рибою та злаками, а інша взяла участь у терапії. “Основна увага приділялася підвищенню якості раціону за рахунок свіжих продуктів при одночасному зниженні вживання продуктів швидкого приготування, цукру та переробленого червоного м’яса”, – вказує провідний автор дослідження Джессіка Байєс.

Читайте також:  Найдешевший напій, який може знизити ризик хвороб серця

Вчені оцінювали психічне здоров’я учасників експерименту на початку випробування і потім через шість та 12 тижнів, пише Studyfinds. Як виявилося, чоловіки з групи на середземноморській дієті мали значно вищий показник якості життя, ніж група, яка брала участь у терапевтичних сеансах.

Дослідники вважають, що середземноморська дієта здатна вплинути на людей з поганим психічним здоров’ям, допомагаючи їх кишечнику виділяти серотонін – хімічну речовину, яка дає нам можливість почуватися щасливими. Як зазначають дослідники, близько 90% серотоніну виробляється саме у кишечнику. Для того щоб утворювалася ця речовина, повинні добре працювати кишкові бактерії. Зокрема, їм потрібна велика кількість клітковини, на яку багата середземноморська дієта.

Читайте також:  Здорове старіння: проста звичка для збереження рухливості у похилому віці

“Ці результати наголошують на важливій ролі харчування при лікуванні депресії”, – зазначають вчені. Дослідники сподіваються, що їхні дані допоможуть людям, які можуть погано реагувати на методи лікування.