Фахівці з Наньчанського університету (Китай) розробили новий спосіб вибілювання зубів, який дає ефект максимального освітлення без пошкодження емалі. Подробицями про нову технологію поділився журнал ACS Biomaterials Science and Engineering.

Для неінвазивного відбілювання зубів китайські хіміки запропонували використовувати наночастинки оксиду титану TiO2 – широкозонного напівпровідника, який часто використовується в якості фотокаталізатора. У вигляді експерименту вчені наносили частинки на зубну емаль, яку потім чотири години опромінювали синім світлом з використанням світлодіода. У результаті автори проекту переконалися: дана технологія сприяє розкладанню барвників і поверненню зубам білого кольору.

«Дані частинки володіють не меншим відбілюючим ефектом, ніж перекис водню, і при цьому не призводять до пошкоджень зубної емалі. Використання перекису веде до демінералізації, в результаті чого емаль набуває виражену гексагональну структуру, – при використанні наночасток оксиду титану ніяких руйнувань емалі не спостерігалося», – розповіли розробники новинки.

Вчені додали, що ними була виконана перевірка частинок на токсичність, але проби клітин печінки, селезінки та легенів показали: наночастинки оксиду титану не мають токсичного впливу. Також дослідники повідомили про те, що дані частки володіють антибактеріальною дією, і їх можна використовувати для знезараження ран.

Джерело: МедікФорум