Нове дослідження, проведене вченими з Вістаровського інституту, міжнародного лідера біомедичних досліджень в області раку, імунології, інфекційних захворювань і розробки вакцин, показало, як ВІЛ-інфекції вдається вислизати від імунної системи. Вони також виявили, що цей процес можна виправити.

Свої висновки вчені представили в журналі PLOS Pathogens. На основі отриманих даних може бути створено лікування, яке буде не тільки пригнічувати реплікацію вірусу, але і знищувати клітини, в яких міститься його стійкий варіант.

Для нового дослідження команда під керівництвом доктора Мохамеда Абдель-Мохсен, доцента центру вакцинації та імунотерапії Вістаровського інституту, розглянула тип молекули цукру, званий сіаловою кислотою, на поверхні ВІЛ-інфікованих клітин.

Читайте також:  Пандемія забрала у деяких людей 6 років пам'яті

Ці цукру зв’язуються зі спеціальними рецепторами, званими сиглеками, на поверхні борються з хворобами імунних клітин. При активації ці рецептори стримують імунну систему, а ВІЛ вислизає від неї.

Вчені розробили кон’югат сіалідази, пов’язаний з антитілами до ВІЛ. Цей кон’югат націлений тільки на сіалову кислоту на клітини ВІЛ. Після видалення сіалової кислоти з цих клітин імунна система змогла виявити ВІЛ-інфіковані клітини, не зачіпаючи здорові.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News