ГоловнаНовини Здоров'яВчені виявили причину раптової зупинки серця у здорових людей

Вчені виявили причину раптової зупинки серця у здорових людей

Вченим Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського Університету в США вдалося виявити рідкісні мутації в ДНК, які відповідають за раптову смерть здорових людей від зупинки серця.

Біль в серці

Від раптової зупинки серця щорічно гинуть 220 000 дорослих людей, більшість з яких не мали проблем з серцем і судинами або, принаймні, не знали про них.

В ході дослідження вчені встановили нуклеотидну послідовність ДНК, виділену у 600 осіб, які померли від раптової зупинки серця. Також в експерименті брали участь 600 контрольних пацієнтів. Було визначено 15 генетичних варіантів, що грають головну роль в патології.

Вчені також вивчили гени більше 4 500 людей без будь-яких ознак серцево-судинних захворювань і виявили, що 41 людина мала патогенну ДНК. Ризик смерті від серцево-судинних захворювань серед цієї групи був вище більш ніж в три рази.

Читайте також:  Вчені: як обчислити показник передчасної смерті

Раптова зупинка серця — (РЗС) – це повне припинення ефективної діяльності серця з наявністю або відсутністю біоелектричної активності. У цьому стані орган перестає виконувати свої насосні функції, і припиняється кровопостачання всього організму, включаючи головний мозок. Якщо людині в такій ситуації не надати допомогу протягом 7-10 хвилин, то вона загине.

Фактори ризику – ті ж, які провокують інфаркт міокарда, тобто куріння, високий тиск, високий холестерин і цукор в крові, надмірна вага та малорухливий спосіб життя, а також чоловіча стать, інсульти, інфаркти і раптова смерть у родичів до 60 років.

Більш ніж в половині випадків у РЗС немає ніяких симптомів і провісників, і вона розвивається дійсно раптово. Тому так важливо регулярно проходити диспансеризацію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News