Все починається з одного келиха вина, а закінчується похміллям і алкоголізмом? Вчасно зупинитися допоможе власний мозок. Вчені Техаського центру здоров’я ідентифікували нейрони в головному мозку, які попереджають нас, коли пора б зав’язати з алкоголем.

Згідно з даними нового дослідження, людський мозок містить особливі нейрони з дофаміновими рецепторами, один з них – D2 – сигналить організму, якщо випито надто багато.

З точки зору розвитку алкогольної залежності, D2 нейрони гарні! – Каже керівник проекту доктор Ванг. – Коли вони активуються, бажання потягнутися за ще одним стаканчиком пропадає, а це має величезний вплив на запобігання алкоголізму.

Читайте також:  Неправильний денний сон може призвести до серцево-судинних захворювань

Але чому ж тоді нейрони не зупиняють всіх людей? Виявляється, їх можна «зламали» – якщо одноразово прийнята на груди занадто велика доза спиртного, ці нейрони на час нейтралізуються. І тоді п’яну людину вже нічого не стримує від того, щоб наливати собі знову і знову. Якщо таке трапилося пару раз – робота нейронів через час відновлюється. Але якщо людина регулярно випиває надмірну кількість, а потім робить тривалу паузу, такі перепади ще серйозніше послаблюють роботу нейронів D2. З часом вони взагалі перестають зупиняти людини – так і розвивається механізм алкогольної залежності.

Раніше команда доктора Ванга вже виявила, що за бажання випити побільше алкоголю відповідає ще один тип нейронів з дофаміновими рецепторами – D1.

Читайте також:  Дієтолог назвала підбадьорливий напій для осені

Джан Ванг впевнений, що послаблюючи «погані» нейрони D1 і стимулюючи «хороші» нейрони D2, можна запобігти розвитку алкоголізму і навіть вилікувати цю хворобу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРАНЬ ЗА ЯКОЮ ПОЧИНАЄТЬСЯ АЛКОГОЛІЗМ. ЯК РОЗПІЗНАТИ ФАТАЛЬНУ ЗАЛЕЖНІСТЬ

ПИВНИЙ АЛКОГОЛІЗМ: ЧОМУ І ЯК ФОРМУЄТЬСЯ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ПИВА