Якщо після свят їжу неправильно зберігати, вона може дуже швидко зіпсуватися. І ось як можна зробити так, щоб залишки їжі були безпечними для здоров’я якомога довше.

Кулінарний гуру Марта Стюарт порадила зберігати всі залишки їжі після вечері в холодильнику лише протягом двох годин після їх приготування або розігріву. Але точний термін зберігання вже залежить від інгредієнтів, що входять до складу страв, пише Express.

Індичку перед тим, як прибирати в холодильник, потрібно розділити на частини. Покласти всі ці частини потрібно в герметичні контейнери. З’їсти ви залишки індички можете протягом трьох-чотирьох днів з дня їх приготування. А ще ви можете покласти індичку в морозильник, тоді термін придатності буде не обмежений. Але найкраще в цьому випадку з’їсти її протягом 4-6 місяців.

Хаммон (сиров’ялений свинячий окіст) теж потрібно розділити на невеликі порції і, як і індичку, зберігати в герметичних банках. А ось заморожений окіст зберігати можна максимум один-два місяці.

Фарш загалом у холодильнику можна зберігати тиждень із дня його приготування. Але якщо до фаршу додаються інші інгредієнти, то термін придатності становитиме вже сім днів з дня приготування цих інгредієнтів.

Картопля безпечно зберігається у герметичних контейнерах у холодильнику протягом трьох-чотирьох днів. При заморожуванні її можна буде вживати протягом чотирьох місяців максимум.

Овочі заморожувати не рекомендується. А просто в холодильнику вони можуть у герметичному контейнері пролежати три-чотири дні.

На диво добре зберігаються в холодильнику соуси, якщо їх помістити в скляні або пластикові контейнери з кришкою, що щільно закривається. При заморожуванні соус придатний буде чотири-шість місяців, а просто при зберіганні в холодильнику – три-чотири дні. У той же час журавлинний соус може пролежати в морозилці до року.