Переливання крові зараз представляється відносно безпечною і стандартною процедурою. Але якщо копнути глибше в історію медицини, то так було далеко не завжди. Близько 100 років тому люди навіть не знали, як працює система кровообігу і проводили страшні експерименти. Детальніше — в матеріалі.

Примітивні експерименти

Колись кров вважалася сутністю життя і корисною лише через її психічні властивості. Але потім кров використовували при замісній терапії для британки, яка страждала від післяпологової кровотечі. До цього ж медики використовували замість крові різні рідини. Наприклад, в 1657 році вчений ввів ель і вино в вену собаки, через що та сп’яніла. Тільки через кілька років провели переливання крові від тварини до тварини, після чого стало ясно, що потрібно для відновлення системи кровообігу. Експерименти в цій області не припинялися років 300.

Читайте також:  101-річний невролог поділився секретом довголіття

Кров трупів

Найбільш часто переливання крові закінчувалися плачевно. Тільки на початку 20 століття відкрили групи крові. Це врятувало багато життів під час Першої світової війни. Радянські вчені виявили, що кров трупів може якийсь час зберігатися. Перше переливання крові від трупа до живої людини пройшло успішно в 1930 році.

Пожертвування крові

В 1993 році близько 1000 чоловік з США були заражені СНІДом через переливання крові. Приблизно 16 мільйонів випадків забору крові відбуваються щорічно. З них в 11 випадках кров інфікована, в 20 випадках в ній виявлялася позитивна реакція на ВІЛ. До ведення такої статистики число випадків, коли здавалася заражена кров, могло бути набагато вище, що і сприяло поширенню ВІЛ і СНІД.

Читайте також:  Лікар розповіла як заснути, якщо ваш партнер хропе

Релігійні переконання і смерть

Один з відомих випадків стався в 1995 році. Йоланда Салдивар смертельно поранила зірку стилю «теяно» Селену. Поки 23-річна дівчина вмирала, її батько сперечався з лікарями, які хотіли виконати переливання крові. Він не давав їм це зробити через релігійні переконання Свідків Єгови. Вони переконані, що прийняття крові іншої людини – це гріх. Подібних випадків було дуже багато.

Вуличні переливання

Це дивний і страшний спосіб наркоманії, який процвітає в ПАР. Тут бродять торговці забороненими речовинами, які продають наркотик. Найчастіше його вводять у вену для тривалого ефекту. Але є ті, хто не можуть собі дозволити такий метод, тому вони вдаються до допомоги інших наркоманів і переливають собі їх кров, щоб отримати дозу. Зрозуміло, це викликало хвилю смертей, інфікування і збільшилося число ВІЛ-позитивних жителів.

Читайте також:  2 ознаки діабету та хворого серця на ногах

Джерело: МедікФорум