Вчені визначили, що місяць народження може впливати на схильність людей до довголіття – зокрема, високий шанс опинитися довгожителем дає поява на світ в осінні місяці.

Діти, чиє народження припадає на період вересень – листопад, можуть стати довгожителями з набагато більшою ймовірністю, ніж народилися в інші місяці. Це визначили вчені з центру з вивчення старіння NORC при Університеті Чикаго (США) Леонід і Наталія Гаврилови. Попередньо ними були проаналізовані дані 1500 осіб, які відзначили столітній ювілей.

Наявність “програми довгожительства” вчені пов’язують з впливом навколишнього середовища на розвиток дитини в материнській утробі і на його організм в момент народження. Згідно з їхніми розрахунками, взимку, навесні і влітку жінки, які готуються до народження малюка, піддаються впливу негативних факторів в більш значній мірі, ніж восени. Наприклад, у них вище ризик постраждати від респіраторних інфекцій, отруєння, дефіциту важливих вітамінів.

Після народження дитини на її здоров’я впливає харчування матері, що теж тісно пов’язано з місяцями року. Ще один фактор – це температура зовнішнього середовища в перші дні життя немовляти, занадто холодна або, навпаки, спекотна.

Наслідком подібного впливу може стати запалення, що виникає у плода або дитини після його появи на світ, і здатне стати хронічним. Дана обставина, констатують наукові фахівці “може сприяти більш ранньому розвитку вікових захворювань, більш швидкому старінню і менш довгому життю”.

Джерело: МедікФорум