ГоловнаНовини Здоров'яДієтологиня назвала продукти, які допоможуть налагодити роботу кишечника

Дієтологиня назвала продукти, які допоможуть налагодити роботу кишечника

Процес травлення і очищення кишечника залежить від того, що ми їмо. І є кілька основних моментів, на які важливо звернути увагу, навіть якщо ви вже харчуєтеся збалансовано.

Клітковина

Лікар-дієтолог і ендокринолог Альбіна Комісарова розповіла в своєму Instagram, як ефективно поліпшити роботу кишечника. Для цього, крім правильного харчування в цілому, важливі три аспекти: достатня кількість води, багато клітковини і пробіотики.

Останнім часом дослідження показують, що роль кишкової мікрофлори може бути ще важливішою, ніж ми думаємо. Її пов’язують не тільки з процесами травлення і здоров’ям слизової кишечника, але і з запальними процесами в організмі і розвитком раку. Щоб підтримувати мікробіом, потрібні пробіотики. Вони містяться, перш за все, в продуктах бродіння. Це молочні продукти, включаючи сири, тофу, квашена капуста, солоні огірки. З напоїв знадобляться комбуча (чайний гриб) і квас.

Читайте також:  Іспанські дієтологи назвали ідеальні продукти для боротьби з закрепом

Особливо потрібні пробіотики тим, хто іноді порушує принципи здорового харчування — вечеря в ресторані фастфуду дорого обходиться мікрофлорі кишечника і важливо її підтримати.

Хоча багато фахівців радять пити два літри води в день, Комісарова нагадує, що норма у кожного може бути своя. Не варто насильно вливати в себе воду або відмовлятися від неї, якщо хочеться пити.

Вкрай важлива для нормальної роботи кишечника клітковина. Дорослій людині потрібно отримувати в день не менше 30 грамів харчових волокон. Її можна отримати з фруктів, овочів, насіння, горіхів, злаків, а також у вигляді добавок, але з ними потрібно бути обережніше.

Читайте також:  Медики назвали сигнали організму, які небезпечно ігнорувати

Самостійно визначати, чи потребуєте ви в додатковому прийомі клітковини, не варто — краще обговорити це зі своїм лікарем. Надлишок клітковини, як і її недолік, здатний сильно порушити роботу кишечника. Зокрема, при надлишку клітковини можуть бути запори і болі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News