Незважаючи на те, що багато хто до цих пір з обережністю ставляться до кави, з’являється все більше доказів її користі для здоров’я. За словами вчених, певний вид цього напою здатний захистити серце від різних захворювань і збільшити тривалість життя.

Американська кардіологічна Асоціація опублікувала дослідження в журналі Heart Failure, яке пов’язує чорну каву з довгостроковим зниженням ризику розвитку серцевої недостатності. Після вивчення даних про здоров’я і спосіб життя 21000 американців протягом 72 років вчені прийшли до висновку, що людей, які випивали дві або більше чашки чорної кави в день, на 30% рідше страждали від цього захворювання.

Читайте також:  Спосіб поліпшити здоров'я серця знайшли вчені

Фахівці підкреслили, що кава без кофеїну такими перевагами не володів. Насправді, дослідження показало зворотне: напій збільшує шанси на розвиток проблем з серцем.

За словами лікарів-дієтологів, чорна кава з кофеїном – найкорисніший спосіб підняти настрій. Як пояснила доктор медичних наук Шерон Кацман, чим більше добавок буде в напої, чим менш корисним він стане. Зокрема, вона не рекомендує додавати багато цукру і молока, пише Eat This, Not That!.

Щоб зварити корисну каву, фахівці радять використовувати тільки фільтровану воду. Крім того, краще купувати свіжомелену каву і уникати продукту, який пропонують супермаркети, оскільки на їх полицях він може зберігатися занадто довго.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News