Здоровий спосіб життя допомагає не тільки зміцнити серцево-судинну систему, але також є засобом профілактики раку. Такі результати отримали американські та нідерландські вчені, вивчивши дані про більш ніж 20 тисяч людей.

Як повідомляє американська асоціація сприяння розвитку науки, дослідження проводили кілька наукових центрів, у тому числі представники Массачусетської лікарні загального профілю (MGH). Вони проаналізували дані, отримані раніше в рамках інших робіт, що тривали десятки років.

Вчені отримали багату базу для зіставлення. В учасників дослідження фіксували рівень ожиріння, холестерину, артеріальний тиск, показник атеросклерозу судин і не тільки. Крім того, вносилися в базу випадки ракових захворювань під час експерименту, а також відомості про спосіб життя.

Читайте також:  Названо продукти, які провокують рак кишечника

Зібравши ці дані воєдино, дослідники виявили, що стать, вік, куріння, впливають на ймовірність як серцево-судинних захворювань, так і утворення ракових пухлин. Ризик отримати онкологічне захворювання виявився найнижчим у тих, хто вів здоровий спосіб життя: стежив за вагою, тиском, рівнем холестерину і цукру в крові, вів активний спосіб життя і не курив.

“Ми виявили зв’язок між здоровим для серця способом життя і більш низьким ризиком раку. Вірно і протилежне: менш здоровий для серця спосіб життя пов’язаний з більш високим ризиком раку”, – зазначила керівник дослідження, доктора медицини Емілі Лау.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News