Вчені з Національного інституту США з проблем старіння назвали п’ять небезпечних ознак швидкої смерті людини. При їх виявленні та оперативних заходах можна віддалити летальний результат, пов’язаний з фізичним зносом організму.

Дослідники брали до уваги, що, коли людина похилого віку важко хворіє, важко визначити момент настання смерті. Заважають також невиліковні захворювання. Першим симптомом швидкого летального результату є проблеми з диханням у вигляді задишки, яку називають «повітряним голодом».

Потім вказують на млявість і сонливість, вони також визначають фізичний стан людини похилого віку. Далі слід депресія, в ряді випадків властива літнім людям, особливо якщо вони проживають одні, без своїх близьких.

Наступною ознакою вважають зайве занепокоєння. Спостерігається нервозність, навіть в самих незначних випадках. Ще однією небезпечною ознакою називають неуважність, через неуважність літні люди не можуть забезпечити самі собі гідний догляд.

Висновки американських колег прокоментував Російський біофізик ігор Артюхов. Спеціаліст пояснив, що ознаки наближення фізичної смерті засновані на кисневому голодуванні, мова йде про розлади і збої роботи систем організму.

Виникає ланцюг порушень: послаблюється сила кровотоку, далі погіршується робота тканин через кисневого голодування, що викликає сонливість, потім по наростаючій слідують інші ознаки. Разом з тим вони не завжди працюють, так як кожна людина похилого віку має свою унікальність. Погіршення стану пацієнта може змінитися періодом явного поліпшення і навпаки.

Джерело: Обозреватель