Багато хто з нас, коли стає нудно, заходять до соціальних мереж. Однак за словами Big Think, це може погіршити психічне здоров’я. Натомість краще знайти хобі, нову роботу чи щось ще, що допоможе відволіктися.

Зазвичай нудьга сприймається людиною як щось погане. Проте цей стан має й переваги. Наприклад, коли людині стає дуже нудно, вона може почати шукати нове хобі, переглядати своє життя загалом тощо.

А ось соціальні мережі можуть перешкодити за нудьги. Вони не дають людині дійти цього стану максимальної нудьги. Тому й причини нудьги не усуваються.

Це все довели дослідники з Університету Бата та Трініті-коледжу. В цілому ж нудьга протилежна так званому стану потоку, коли людина повністю зосереджена на якомусь занятті і отримує від нього задоволення.

Крім того, буває два види нудьги. Це нудьга глибока та поверхова. Поверхнева нудьга виникає через певну ситуацію, і якщо з нею нічого не робити, то це призведе до глибокої нудьги, яка відрізняється наявністю байдужості і до самого себе, і до світу.

Сучасне суспільство заважає людям відчувати поверхневу нудьгу, кажуть вчені. Тому вона і не переходить зазвичай до глибокої (зокрема цьому сприяють соцмережі). А завдяки глибокому нудьгу можливий перехід до серйозних перетворень у житті.