Підвищений рівень цукру в крові, як провісник діабету другого типу, може проявитися в стані шкіри рук. Про це попередили в Американській академії Асоціації дерматології (AAD). Щоб запобігти розвитку захворювання, потрібно при перших ознаках проблеми звертатися до лікаря.

“Воскова” шкіра

Як пише The Express, першим провісником діабету може стати натягнута, “воскова” шкіра на тильній стороні долоні. Так може проявлятися склеродермія-одне з можливих захворювань-супутників діабету. При подальшому розвитку через хворобливий стан шкіри навіть можуть виникнути проблеми з рухом пальців. Область ураження може розширюватися, охоплюючи плечі, шию, верхню частину спини, іноді навіть груди і обличчя.

Читайте також:  Лікарка назвала один із найкращих продуктів для підвищення рівня заліза

Горбки на шкірі

Ще один можливий ознака діабету другого типу-некробіоз. Це зміни в клітинах, які передують відмирання тканини. Починатися все може з появи невеликих твердих горбків на шкірі. У міру прогресування вони можуть набувати жовтий, червоний, червонуватий, коричневий відтінок, здуватися, шкіра буде ставати грубою.

Інші небезпечні симптоми

У будь-якому випадку при серйозних змінах на шкірі рук слід бити тривогу. Звернутися до лікаря потрібно в тому числі через таких симптомів:

  • поява “порцелянової” шкіри;
  • прояв кровоносних судин на поверхні;
  • періодичний розвиток проблем зі шкірою з подальшим тимчасовим загасанням;
  • формування ділянок темної “бархатистоюї” шкіри.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News