Вчені з США рекомендують замінити солодкі вироби з доданим цукром фруктами, такий спосіб на їх думку, може сприяти зниженню підвищеного кров’яного тиску.

У той час як високий вміст доданого цукру в раціоні тісно пов’язане з розвитком гіпертонією, вживання в їжу фруктів пов’язано зі зниженням артеріального тиску як у чоловіків, так і у жінок. Висновок про це було зроблено вченими з Університету Делавера, опублікували результати свого дослідження в журналі Nutrients, про що повідомив Medical Insider.

Дослідження проводилося в період з 2015 по 2017 рік, вчені вели спостереження за станом здоров’я 128 осіб (57 чоловіків та 71 жінка) у віці від 65 до 80 років. Особливо уважно ними вивчався вплив цукру і цукровмісних продуктів на рівень артеріального тиску у випробовуваних.

Фахівці з’ясували, що існує велика різниця в тому, як організм засвоює різні види цукру. Вчені констатували, що найбільшою мірою підвищенню кров’яного тиску сприяють продукти з доданим цукром у вигляді фруктози, яка в свою чергу додається в них як фруктовий цукор або кукурудзяний сироп. Особливо істотно продукти з таким типом цукру впливають на рівень артеріального тиску у жінок в постменопаузі.

«Отримані результати продемонстрували тісний зв’язок між додаванням цукру і підвищенням систолічного і діастолічного тиску у літніх жінок. Навпаки, споживання цільних фруктів було пов’язані зі зниженням тиску”, – повідомили автори роботи.

Вони пропонують замінити солодощі фруктами, що містять багато цінних для здоров’я елементів. Попередні клінічні випробування показали, що виноград, терпка вишня і чорниця дуже ефективні в зниженні кров’яного тиску, поділилися експерти.