Німецький кардіолог Ульф Ландмессер вніс до трійки найбільш згубних факторів для серця куріння, відсутність профілактичних перевірок і стрес.

Навряд чи які-небудь захворювання ще щорічно вбивають стільки ж людей, скільки серцево-судинні, заявив Ульф Ландмессер, директор клініки кардіології в Berlin Charit?. Він розповів про три фактори ризику, які підривають серцеве здоров’я, і на які людина цілком в змозі вплинути і скорегувати їх.

Необхідно уникати цих факторів, щоб захистити своє серце, зауважив експерт.

Куріння. За словами Ульфа Ландмессера, куріння є “явним фактором ризику серцевих нападів” – дана звичка сприяє кальцифікації судин і розвитку атеросклерозу. Тютюновий дим також звужує кровоносні судини, підвищуючи тим самим кров’яний тиск, а разом з ним і ризик недостатнього надходження кисню до серцевого м’яза.

“Якщо ви кинете курити, через короткий час ви зможете поліпшити оксигенацію серцевого м’яза. Часто це допомагає знизити артеріальний тиск», – зауважив кардіолог.

Не перевіряти свої фактори ризику. З певного віку, необхідно з’ясувати свої особисті фактори ризику серцево-судинних захворювань, каже Ульф Ландмессер. Зробити це можна за допомогою кардіологічних обстежень – подібні перевірки потрібно починати здійснювати, починаючи вже з 35 років, а якщо серцево-судинні захворювання мали місце у сім’ї, то і раніше.

Негативний стрес. Постійні негативні ситуації, психологічне напруження або придушувані емоції сприяють розвитку негативного стресу, згубно впливає на серце. Він може призвести до так званого синдрому Тако-Цубо, який також відомий як “синдром розбитого серця”. В основному дане порушення розвивається у жінок і може викликати у них серйозні проблеми з функціонування серця, в крайніх випадках навіть його зупинку, попередив лікар.