Вчені розповіли про новий спосіб знизити тиск. За їх словами, впоратися з цим завданням допоможуть фрукти.

Як заявляють лікарі, велика кількість цукру в раціоні провокує розвиток гіпертонії. Поряд з цим прийом фруктів веде до зниження артеріального тиску у представників обох статей. Про це повідомив журнал Nutrients, що розмістив інформацію про результати дослідження вчених з Університету Делавера. Експеримент проводився в період з 2015 по 2017 рік. За цей час фахівці відстежили стан здоров’я 128 осіб у віці 65-80 років.

Особливу увагу було приділено питанню про те, як цукор і цукровмісні продукти впливають на артеріальний тиск добровольців. Як вдалося з’ясувати, є велика різниця в тому, як організм здатний засвоювати різні солодощі. Так, в більшій мірі гіпертонію провокує вживання продуктів з фруктозою, доданою в них в якості фруктового цукру або кукурудзяного сиропу.

Читайте також:  Здоров'я легень: 5 ознак небезпечної дихальної недостатності

Найбільш сильний ефект така їжа має на організм дам в постменопаузний період. “Навпаки, вживання цільних фруктів було пов’язане зі зниженням тиску”, – повідомляють експерти.

Вчені рекомендують замість солодощів вживати фрукти, які містять велику кількість елементів, необхідних для здоров’я. Виходячи з результатів попередніх клінічних випробувань, виноград, чорниця і терпка вишня вельми ефективно знижують кров’яний тиск.