Німецькі вчені вивчили людські звички, які потенційно можуть призвести до виникнення раку. У статті, опублікованій зарубіжними ЗМІ, медики назвали три звички, що провокують онкологію.

Давно відомо, що злоякісні пухлини можуть бути спровоковані рядом нездорових звичок людини. Так, куріння і надмірна вага здатні привести в виникнення онкологічних захворювань. Однак, як виявилося, є й інші, менш очевидні причини страшної недуги. Так, клітини раку можуть виникати через надмірне захоплення смартфоном.

В першу чергу, в групі ризику виявляються любителі читати з екрану перед сном. Причиною тому стає уповільнення вироблення мелатоніну, так званого, гормону сну. Саме при дефіциті в організмі цієї речовини часто призводить до появи пухлини. Не меншу небезпеку становить і звичка сидіти біля ілюмінатора під час польотів на літаку. У таких випадках через скло проходить близько 47% UVA-променів, що призводять не тільки до передчасного старіння, але і до раку шкіри.

Читайте також:  Чи можна працювати в ніч та як зменшити шкоду від нічних змін?

Ще одна шкідлива традиція – це звичка пити занадто гарячий чай або їсти гарячий суп. При температурі рідини вище 65 градусів за Цельсієм вона здатна дратувати стравохід і пошкоджувати його тканини, що також може привести до появи злоякісних новоутворень.