Жінки краще запам’ятовують певні речі, наприклад розмови і обличчя людей. Такі типи спогадів називаються “епізодичними спогадами” пов’язаними з особистими переживаннями.

Це динамічний процес, який спирається як на мнемонічні, так і на немнемонічні когнітивні здібності, щоб подумки відновити минулий досвід по “пошуковим підказкам”. І здається, що жінки набагато краще в цьому досягли успіху, ніж чоловіки, згідно з недавнім дослідженням.

У статті, опублікованій в «Психологічному бюлетені», дослідники з Karolinska Institutet в Швеції повідомляють, що жінки краще, ніж чоловіки, запам’ятовують певні типи епізодичних спогадів. Особливо ті, які пов’язані із запам’ятовуванням мови. Наприклад, де вони залишили об’єкт і що сталося у фільмі. За словами дослідників, жінки також більш схильні запам’ятовувати обличчя і сенсорні образи порівняно з чоловіками, які, з іншого боку, здається, краще запам’ятовують абстрактну інформацію і навігаційні дані.

Читайте також:  Спосіб знизити кров'яний тиск знайшли в йогурті і кефірі

Особливості дослідження

Провідний автор Агнета Херліц і її команда провели метааналіз 617 досліджень, які проводилися в період з 1973 по 2013 рік – із загальною кількістю учасників понад 1,2 мільйона осіб. Початкові результати показали, що ця перевага в епізодичному запам’ятовуванні залежить від типу пам’яті і матеріалу, який потрібно запам’ятати.

Результати їх досліджень підтверджують висновки попередніх робіт, які вказували на тонкі відмінності в обробці пам’яті між чоловіками і жінками, в тому числі в попередній роботі самої Герліц. У дослідженні, опублікованому в 1997 році в журналі «Пам’ять і пізнання», Херлітц заявила, що під час тестів на епізодичну пам’ять жінки незмінно виступали на більш високому рівні, ніж чоловіки. Незабаром цей висновок був підтверджений вченими Полом Лопринцем і Емілі Фріт, які досліджували роль біологічної статі у функціях пам’яті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News