Багатьох людей, які вирішили боротися зі шкідливою звичкою, лякає набір ваги, який може за цим послідувати.

Фахівці запевняють – сам по собі відмова від куріння не загрожує вам сильними змінами у вазі. У перші кілька тижнів, коли будуть перебудовуватися обмінні процеси, ви дійсно можете набрати 1-2 кілограми, але нічого більш серйозного вам не загрожує. Але проблема може ховатися в іншому.

Часто люди схильні «заїдати» будь-які проблеми. В тому числі, і відмова від куріння. Коли ви перестаєте курити, то незабаром помітите, що їжа тепер смачніша і дуже апетитно пахне. Це означає, що ваші смакові і нюхові рецептори повертаються в норму. Встояти буде складно – навколо з’явиться безліч, здавалося б, нових смаків і ароматів.

Щоб не поправитися, замініть шкідливі перекуси на корисні. Відмовтеся від снеків, замініть їх овочами і фруктами. Це не тільки допоможе зберегти фігуру, але і побороти залежність.
Особливу увагу варто звернути на продукти, які містять багато довгих вуглеводів. Це цільнозерновий хліб, груші, гіркий шоколад.

Тепер ви не витрачаєте гроші на сигарети і можете дозволити собі стати гурманом. Включіть в меню побільше свіжих фруктів, морепродукти, червону рибу. Ці продукти допоможуть вам поліпшити настрій і зовсім не шкідливі для фігури, зате мають величезну поживну цінність і допоможуть організму швидше відновитися.