Австралійські вчені змогли детально побачити, як імунна система людини після зараження новим коронавірусом починає боротися з COVID-19 і перемагає її. Про їхнє дослідження детально розповідається в журналі “Nature Medicine”.

Робота вчених Мельбурнського університету, проведена спільно з лікарями Королівської лікарні Мельбурна, свідчить: сильний імунітет може успішно чинити опір розвитку коронавірусної інфекції і перемагати її, не допускаючи виникнення загрозливих для життя наслідків.

“Отримані результати можуть бути дуже корисними для розуміння імунних реакцій при захворюванні COVID-19, а також здатні зіграти ключову роль в розробці вакцини проти коронавірусу”, – заявили про це автори дослідницького проекту.

Ними були проаналізовані імунні реакції одного з перших в Австралії пацієнтів з новим коронавірусом – жінки віком 40 років. Вона була поміщена в лікарню з симптомами COVID-19, які не були важкими. До своєї госпіталізації пацієнтка відрізнялася хорошим, міцним здоров’ям.

Вчені взяли у неї кілька зразків крові, щоб вивчити особливості імунної відповіді.

“Через три дні після надходження пацієнтки ми побачили в її крові збільшені популяції декількох імунних клітин, які часто є ознакою одужання при зараженні грипом. Ми припустили, що наша підопічна одужає через три доби. Так і сталося”, – розповіли наукові фахівці.

Дане спостереження підтверджує справедливість твердження про те, що сильний імунітет людини досить добре справляється з проникаючими в організм збудниками захворювань, навіть якщо раніше з ними не стикався, вважають вчені. Це зайвий раз доводить, наскільки важливо мати хороше здоров’я, роблячи для його підтримки і збереження певні зусилля (зокрема, контроль ваги, тиску і цукру в крові, вживання в їжу корисних продуктів, відмова від куріння, надмірної алкоголізації, дотримання фізичної активності).

«Ми побачили, що, хоча COVID-19 викликається новим вірусом, здорова в цілому людина виробляє стійку імунну відповідь на різні типи клітин, і це пов’язано з клінічним відновленням, подібним до того, що відбувається при грипі. Це величезний крок вперед у розумінні того, що рухає відновленням організму у разі даної інфекції», – констатували експерти.