Минулий 2020 рік навчив жителів планети уважніше ставитися до свого здоров’я і зміцнювати його різними способами. Лікарі вважають, що велику увагу потрібно приділяти здоров’ю серця, так як COVID-19 мав серйозні, а іноді і смертельні наслідки для людей з серцевими захворюваннями.

У зв’язку з цим фахівці порекомендували три натуральні харчові добавки, які поліпшать здоров’я і знизять ризик серцевих захворювань, пише Express.

В першу чергу, в цьому може допомогти берберин – біологічно активна речовина, що отримується з певних рослин, яке знижує рівень цукру в крові і ризик розвитку діабету 2 типу. Згідно з дослідженнями, берберин також знижує вироблення глюкози в печінці і покращує чутливість до інсуліну.

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

Крім того, поліпшити здоров’я, на думку експертів, може червоний дріжджовий рис. Цей продукт містить невелику кількість монаколіну К, який пригнічує вироблення холестерину в печінці, що призводить до значного зниження його рівня в крові. Більш того, китайські вчені з’ясували, що червоний дріжджовий рис знижує ризик повторних серцевих нападів на 45%, а також смертність від серцевих захворювань.

Третім продуктом, який зміцнює здоров’я, виявився часник. Це пов’язують з вмістом в його складі речовини аллицина, який вкрай корисний для здоров’я серця.

Дослідження показують, що часник може знизити загальний холестерин і холестерин ЛПНЩ (“поганий”) в середньому на 10-15%. А екстракт витриманого часнику може знизити кров’яний тиск, який є основним фактором ризику серцевих нападів, інсультів, захворювань нирок і ранньої смерті.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих