Вчені знайшли незвичайний спосіб захисту від інфекцій. Ученим з університету Карнегі-Меллон вдалося встановити, що фізичний контакт у вигляді обіймів з близькою людиною може поліпшити психологічний стан людини.

[ads1]

Крім того, за словами фахівців, така дія сприяє активізації захисних реакцій організму, отже, тіло буде краще боротися з різними захворюваннями і несприятливими зовнішніми факторами, такими як інфекція. Повідомляється, що результати своїх лабораторних випробувань експерти опублікували в журналі під назвою Psychological Science.

Як стверджують вчені, в дослідах взяли участь 404 респонденти. Перед початком досліджень всі добровольці заповнювали спеціальні анкети, які містять ряд питань про їхні взаємини з оточуючими. Також випробовувані розповіли про те, як часто їх обіймають близькі люди. Після завершення опитування фахівці спробували заразити респондентів певним вірусом застуди.

Підсумки лабораторних експериментів показали, що чоловіки і жінки, які більше за інших обіймаються з друзями та родичами, менше піддаються ризику розвитку респіраторної недуги. У випадку, якщо вони і хворіють, то інфекція проходить не так важко, як у інших людей. Поясненням подібного явища лікарі називають кількість «обнімашок». Науково доведено, що фізичні дотики покращують емоційний стан людини, що сприяє зміцненню загального стану здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕДАЮТЬСЯ ІНФЕКЦІЇ

ЧИМ БАКТЕРІЇ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ВІРУСІВ

ЩО НАЙКРАЩЕ ДОПОМОЖЕ ПРИ ІНФЕКЦІЇ І БОЛІ В ГОРЛІ